Idea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Umírání vojáků

+7
moncatko.
Slymer
Filoketes
Geo
newton
čistič
Tfix
11 posters

Goto down

Umírání vojáků Empty Umírání vojáků

Příspěvek  Tfix Wed Jan 23, 2008 3:40 pm

S Danadem jsme udělali test a jeho výsledky vám níže dáváme k dispozici. Myslíme si že se to hodí a ne každý to ví. Totiž co se stane v případě, že vám dojde obilí. Zhebnou vojáci okamžitě? Postupně?

Nuže je to tak, že pokud vám dojde obilí, začnou se vám vojáci postupně ROZPOUŠTĚT.
Rozpouštět znamená, že se z nich zpátky stává obilí a to přesně tolik, kolik stojí daná jednotka obilí.
Obilí vám pak přibývá na sýpce, dokud nepokryje aktuální potřebu. Nehrozí tedy že vám vojsko umře okamžitě. Pár desítek vojáků (podle druhu) vám může zajistit hodinu přežití ostatních jednotek i při jejich solidním počtu.

Co jsme netestovali je, jakým pravidlem se řídí umírání v případě přítomnosti více jednotek, neřkuli více jednotek různých národů. Můžete to vzít jako popud pro pokračování v pátrání, případně až se k tomu dostaneme možná otestujeme také.
cigaro
Tfix
Tfix
Admin
Admin

Po?et p?ísp?vk? : 884
Join date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  čistič Wed Jan 23, 2008 3:54 pm

parádní test, díky Cool
čistič
čistič
Vévoda
Vévoda

Po?et p?ísp?vk? : 261
Join date : 07. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Anonymn? Wed Jan 23, 2008 4:15 pm

No když je ve vesnici vojsko na podpoře tak první umírá ta podpora (vlastní jednotky až jako poslední). A myslim že se to řídí množstvim druhů, tzn že první začnou umírat ti kterých je nejvíc, ovšem dle spotřeby obilí, tzn že pokud je na podpoře 100 EC a 200 Pretů, měli by jít první ty EC, protože žerou 2x víc než Preti. Smile

Ale stejně je to parádně vymyšlený, vlastně je to tak, že hladem padlého spolubojovníka ostatní spořádají k obědu. Very Happy Je to sice kruté, ale jediná možnost jak vydžet co nejdýl. Suspect

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  newton Wed Jan 23, 2008 4:25 pm

to sem nevedel...to je zajimave....dekuji za info
newton
newton
Vladyka
Vladyka

Po?et p?ísp?vk? : 179
Join date : 07. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Geo Thu Jan 24, 2008 2:09 pm

Zajimava diskuze! Me se stalo na CZ6 ze sem nechtene nechal umrit par jednotek podpory. Je pravda ze podpory bohuzel umiraji jako prvni.. Sad
Geo
Geo
Vesničan
Vesničan

Po?et p?ísp?vk? : 24
Join date : 08. 01. 08
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Filoketes Thu Jan 24, 2008 2:38 pm

Radši se neptám, jakým způsobem test probíhal. Zavřená osada, spousty vojáků ... na zdi sedí úředník s bločkem ... vojáci začínají konzumovat koně ... kožené části výstroje ....

Filoketes
Hrdina
Hrdina

Po?et p?ísp?vk? : 148
Join date : 07. 01. 08
Age : 44
Location : Vysoké Mýto

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  čistič Thu Jan 24, 2008 3:17 pm

Filoketes napsal:Radši se neptám, jakým způsobem test probíhal. Zavřená osada, spousty vojáků ... na zdi sedí úředník s bločkem ... vojáci začínají konzumovat koně ... kožené části výstroje ....

teutoni pálkaře...
čistič
čistič
Vévoda
Vévoda

Po?et p?ísp?vk? : 261
Join date : 07. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Anonymn? Sun Jan 27, 2008 7:38 pm

Geo napsal:Zajimava diskuze! Me se stalo na CZ6 ze sem nechtene nechal umrit par jednotek podpory. Je pravda ze podpory bohuzel umiraji jako prvni.. Sad

Hraješ ještě na s6 ?

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Geo Mon Jan 28, 2008 4:29 pm

Na ceskym severu CZ6 porad hraju - uz se tesim na natary. proc se ptas?
Geo
Geo
Vesničan
Vesničan

Po?et p?ísp?vk? : 24
Join date : 08. 01. 08
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Anonymní Mon Jan 28, 2008 4:43 pm

Z trochu jiného soudku: Když mi umírají jednotky při útoku na prázdnou vesnici - to znamená, že tam má silnou zeď nebo palác na velké úrovni, nebo tak něco?

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Slymer Mon Jan 28, 2008 5:19 pm

jo to bych take rad vedel ...napadlo me jen to co jsi psal jinak nevim cim by to mohlo byt :-/
Slymer
Slymer
Hrdina
Hrdina

Po?et p?ísp?vk? : 289
Join date : 08. 01. 08
Age : 33
Location : Vrchlabí

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Anonymn? Mon Jan 28, 2008 5:50 pm

Slymer napsal:jo to bych take rad vedel ...napadlo me jen to co jsi psal jinak nevim cim by to mohlo byt :-/

JJ, to je normální, ale vždycky jen tak 1-2 vojáci jenom.....Ale čím to je....

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Anonymn? Tue Jan 29, 2008 2:56 am

mikajehu napsal:Z trochu jiného soudku: Když mi umírají jednotky při útoku na prázdnou vesnici - to znamená, že tam má silnou zeď nebo palác na velké úrovni, nebo tak něco?

jj to dělaj obranné objekty, Zeď a Palác (Rezidence). Čim vyšší úroveň, tim větší ztráty, ale většinou opravdu jen 1-2, i když mě u jednoho typka chcípli 4 Pálkaři Suspect a na s1 jsem viděl jak Germánovi chcíplo asi 24 Oštěpařů. Laughing

Řešení: Posílat tak 150 silných koní (EC/Teuton/Haeduan) nebo zmíněné objekty zasypat kamenim. Very Happy

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Geo Tue Jan 29, 2008 2:09 pm

jj sypani kamenu muzu vrele doporucit lol!
Geo
Geo
Vesničan
Vesničan

Po?et p?ísp?vk? : 24
Join date : 08. 01. 08
Age : 56

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  moncatko. Sat Jun 07, 2008 3:12 pm

Mno ted si nejsem zcela uplne jisty ale farmil jsem jednu vesnici (dost rozvinutou asi 850-900popka) a ikdyz jsem zboril zed a ted nevim jestli i rezidenci pac ji myslim nekdo prebiral tak mi tam pri loupezi stejne asi dva vojacci pomreli....pokud to taky nebude tim jak je vesnicka rozvinuta??? asi i na tu ukaznenou jednotku bylo moc vesnicanu....ale buh vi jak to bude....samozjreme me pri loupezich pomre pravidelne minimalne 20-50 vojacku...ted uz tolik nefarmim ale takove malinkate ztraty jsem vzhledem ke koristi ani nikdy neresil...a kdybych zacal se srovnavanim budov u tech hracu ktere jsem farmil mohli by to psychicky zabalit a ja bych mel akorat o farmu mene...takze ponauceni pri loupezich...nemusite hned kazdeho srovnavat ze vam tam pojde 1-5 vojacku.....z loupeni pokud ho dobre vychytate si koupite daleko vic...a dotycneho to ani nebude tak stvat Smile
moncatko.
moncatko.
Vévoda
Vévoda

Po?et p?ísp?vk? : 203
Join date : 18. 03. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  tatrman Sat Jun 07, 2008 3:50 pm

fakt dobrý - jsem zas o něco chytřejší
tatrman
tatrman
Správce vesnice
Správce vesnice

Po?et p?ísp?vk? : 40
Join date : 17. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Dal vengir Sat Jun 07, 2008 4:43 pm

Díky za info ohledně testu. Je potřeba takové věci vědět. Může se to hodit.
Dal vengir
Dal vengir
Vladyka
Vladyka

Po?et p?ísp?vk? : 120
Join date : 10. 05. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  deiv Sat Jun 07, 2008 7:58 pm

Já to taky testoval a umírali mi nejdříve vojáci kterých bylo nejvíc. Až když se dorovnali čísla tak to šlo postupně. Tzn. že v jednu chvíli jsem měl 100 falangů, 100 slídičů, 100 druidů atd.. Pak už se to jen dorovnávalo aby jich bylo pořád stejně Sad
deiv
deiv
Správce vesnice
Správce vesnice

Po?et p?ísp?vk? : 31
Join date : 25. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty TEST

Příspěvek  jamall Tue Jun 17, 2008 12:25 pm

Takto jsem netušil. dobré vědět i když se ted nepotýkám s mínus obilím, spíš když na někoho vlítnou s katama a zorají pole. jinak se taky neptám na provedení testu protože pro ty umírající vojáky to byla hrůza (připomíná mě to vodní svět s Costnerem) - pokud to ale byli germáni - pak to pro ně byla čest rozplynout.
jamall
jamall
Správce vesnice
Správce vesnice

Po?et p?ísp?vk? : 44
Join date : 16. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Umírání vojáků Empty Re: Umírání vojáků

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru