Idea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strategie

4 posters

Goto down

Strategie Empty Strategie

Příspěvek  Anonymn? Mon Jan 14, 2008 11:22 pm

Existuju 3 druhy dedin:
-Utocna
-Obranna
-Surovinova

Surovinove dediny zasobuju obranne a utocne dediny. Zasobuju ich surovinami a obilim. Nepotrebuju ziadne kasarne a stajne a ine zbytocne budovy mimo tej urovne ktora je nevyhnutna. Takych dedin musi byt vaecsina. Pomer 5 zo 7

Jedna zo 7 dedin musi byt utocna. Tu si postavite kasarnu a stajne na 20 a vycvicite si utocnu silu vojakov cez kovaren na 20. Tu budete mat velku utocnu armadu a preto aj 2-3 sypky. Nebojte sa ist s obilim do minusu, nato mate surovinove vesnice na zasobovanie obilim.

Jedna zo 7 dedin musi byt obranna. Tu si tiez postavite kasaren a stajne na 20 a vycvicite obrannu silu vasich vojakov. Odtialto si budete posielat vojakov do kazdej dediny. Vyhoda je ze usetrite kopec surovin ked budete mat v jednej dedine vojakov vycvicenych na 20 a nie v kazdej.

Tu je zoznam budov ktore potrebujete mat:

surovinova dedina: hlavna budova 20, zhromazdisko 1, rezidencia 10, akademia 20, trzisko 20, obranny mur, hradza atd. 20!, kasaren 3, kovaren 3, stajne 10 aby ste mohli pripadne postavit obchodnu kancelariu, vsetky surovinove policka na maxime, sypka 20, sklad 20.

utocna dedina: hlavna budova 20, zhromazdisko 20, rezidencia 10, akademia 20, trzisko 20, obranny mur, hradza atd. 20!, kasaren 20, stajne 20, dielna 10, kovaren 20, vsetky surovinove policka na maxime, 2-3 sypky 20, sklad 20.

obranna dedina: hlavna budova 20, zhromazdisko 1, rezidencia 10, akademia 20, trzisko 20, obranny mur, hradza atd. 20!, kasaren 20, stajne 20, zbrojnica 20, vsetky surovinove policka na maxime, 2-3 sypky 20, sklad 20.

pozrite si svoje jednotky, su rozdelene na utocne a obranne. len zopar su aj take aj take ako napriklad heduani, spehuni. zadelte si ich produkciu do patricnych dedin a zbavte sa svojho doterajsieho chaosu. Budete hrat efektivne a budete silni!

co jsou vaše obranné jednotky a útočné snad každý víte Smile

jen chci dodat že v případě římanů stačí do obranny pěchota (legionáři a pretoriani) protože výživa koní je u nich moc drahá a pěšáci je za poloviční náklady skvěle zastanou

Anonymn?
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Anonymní Fri Apr 04, 2008 9:09 am

ty to bych tech musel vtsinu vsi petvorit to se mi nechce

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Anonymní Fri Apr 04, 2008 3:07 pm

Nwm, ale opravdu některý počty se mi zdaj hodně divný Wink Třeba když nemám vesnice blízko u sebe = podpory se mi tam nemusej dostat před útokem, tak je opravdu každá 7 obranná vesnice hodně málo podle mě Wink

Anonymní
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  gastan Fri Apr 04, 2008 3:42 pm

HellKiller napsal:Nwm, ale opravdu některý počty se mi zdaj hodně divný Wink Třeba když nemám vesnice blízko u sebe = podpory se mi tam nemusej dostat před útokem, tak je opravdu každá 7 obranná vesnice hodně málo podle mě Wink


Podle me je to mysleny tak, ze v obranne si stavis jednotky pro vsechny vesnice a posles si je tam hned, jak se dostavej a ne az na tebe pujde utok. A taky jde o to, ze postavis jen jednu zbrojnici na 20 a v ni vytunis jednotky - nemusis to delat v kazde vesnici
gastan
gastan
Král
Král

Po?et p?ísp?vk? : 489
Join date : 07. 03. 08
Age : 50
Location : Praha

Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Tfix Fri Apr 04, 2008 4:15 pm

Presne tak.
Tfix
Tfix
Admin
Admin

Po?et p?ísp?vk? : 884
Join date : 04. 01. 08

Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Ariara Fri Apr 04, 2008 6:38 pm

gastan napsal:
HellKiller napsal:Nwm, ale opravdu některý počty se mi zdaj hodně divný Wink Třeba když nemám vesnice blízko u sebe = podpory se mi tam nemusej dostat před útokem, tak je opravdu každá 7 obranná vesnice hodně málo podle mě Wink


Podle me je to mysleny tak, ze v obranne si stavis jednotky pro vsechny vesnice a posles si je tam hned, jak se dostavej a ne az na tebe pujde utok. A taky jde o to, ze postavis jen jednu zbrojnici na 20 a v ni vytunis jednotky - nemusis to delat v kazde vesnici

neda se nic nez souhlasit, mam to tak i z utocnou armadou. Obranu mam v jedny vesnici a v MC9.
Ariara
Ariara
Admin
Admin

Po?et p?ísp?vk? : 337
Join date : 03. 01. 08

https://idea.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Drobný problém

Příspěvek  Mites Thu May 15, 2008 12:07 am

Ve chvíli, kdy je třeba větší množství jednotek do obrany, tak se vyplatí, když je produkují všechny vesnice, nebo alespoň každá druhá. Ono posílat každý den 1000 a víc pretoriánů několik dní po sobě na podpory, to se výrobou ve třech vesnicích neutáhne (kdyby jich bylo 21). Když jedou desatera kasárna, tak je to v pohodě, i když se občas nestihnete ke kliknutí dostat. Je to ale hodně drahé (kasárna alespoň na 15, zbrojnice na 20, hřiště tak na 15 a lépe ... a to v každé z vesnic ... ).

Pokud navíc nepřítel zjistí, odkud jsou obranné jednotky, tak stačí převzít danou vesnici a je obrana řádně prořídlá. Ano, vyjde to levněji, ale jsou tu větší rizika. Aneb každý jsme svého štěstí strůjci ... Wink

Mites
Správce vesnice
Správce vesnice

Po?et p?ísp?vk? : 50
Join date : 29. 04. 08

Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Ariara Thu May 15, 2008 12:16 am

Mites napsal:Ve chvíli, kdy je třeba větší množství jednotek do obrany, tak se vyplatí, když je produkují všechny vesnice, nebo alespoň každá druhá. Ono posílat každý den 1000 a víc pretoriánů několik dní po sobě na podpory, to se výrobou ve třech vesnicích neutáhne (kdyby jich bylo 21). Když jedou desatera kasárna, tak je to v pohodě, i když se občas nestihnete ke kliknutí dostat. Je to ale hodně drahé (kasárna alespoň na 15, zbrojnice na 20, hřiště tak na 15 a lépe ... a to v každé z vesnic ... ).

Pokud navíc nepřítel zjistí, odkud jsou obranné jednotky, tak stačí převzít danou vesnici a je obrana řádně prořídlá. Ano, vyjde to levněji, ale jsou tu větší rizika. Aneb každý jsme svého štěstí strůjci ... Wink

No prave proto stavim obranu v MC 9, kam se da nacpat slusna podpora. Obranare mam rozposilany po alianci a to jich je pres 10k.
Ariara
Ariara
Admin
Admin

Po?et p?ísp?vk? : 337
Join date : 03. 01. 08

https://idea.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Strategie Empty Re: Strategie

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru